sunnuntai 18.8.2019 | 22:57
Sää nyt
°
m/s
  ° m/s
Sääsivulle »
Urheilu

Kalajokilaakson Iltarastien tulokset Haapajärveltä 14. toukokuuta

Ismo Kunelius Kalajokilaakso+
Ke 15.5.2019 klo 11:21

Kalajokilaakson Iltarastit suunnistettiin tiistaina 14. toukokuuta Haapajärven Pitkäkankaan maastoissa. Rasteja etsi lähes 130 suunnistajaa. Ensi tiistaina iltarastit pidetään Haapaveden Rytkynkylällä.

A-rata 7.1 km (33):

1. Uusivirta Risto RasTiimi 36.45

2. Vähäsöyrinki Erkki NiS 42.18 +5.33

3. Päivärinta Sauli NiS 43.23 +6.38

4. Isokoski Teppo KoS 47.15 +10.30

5. Tiainen Hannu NiS 47.40 +10.55

6. Uusivirta Ville NiS 50.23 +13.38

7. Tiainen Pietu NiS 50.24 +13.39

8. Ville-Petteri Brax Ylivieska 51.06 +14.21

9. Jylkkä Miro YlivKu 52.26 +15.41

10. Ruuttula Juho Sievin Sisu 54.48 +18.03

11. Yrjö Uusivirta NivU 55.11 +18.26

11. Keskitalo Tapani RasTiimi 55.11 +18.26

13. Syrjälä Timo Metsäntähden 55.14 +18.29

14. Parkkinen Harri PyPo 56.01 +19.16

15. Niskanen Tapani YlivKu 57.16 +20.31

16. Hautakoski Jarkko YlivKu 58.47 +22.02

17. Jylkkä Marko YlivKu 59.44 +22.59

18. Raimo Jussila HaapavU 1.00.14 +23.29

19. Tiitto Johanna RasTiimi 1.01.02 +24.17

20. Päivi Lassila RasTiimi 1.02.39 +25.54

21. Jokela Harri NiS 1.02.46 +26.01

22. Katariina Tiitto RasTiimi 1.03.22 +26.37

23. Hautamäki Teuvo NiS 1.04.59 +28.14

24. Hannula Marjo RasTiimi 1.14.18 +37.33

25. Junttila Tuomo RasTiimi 1.14.55 +38.10

26. Oja Jorma NiS 1.23.11 +46.26

27. Matti Uusivirta NiS 1.27.04 +50.19

28. Allonen Kari NivU 1.46.06 +1.09.21

29. Asunmaa Hannu NiS 1.46.18 +1.09.33

30. Meriläinen Timo NiS 1.46.20 +1.09.35

31. Pekkarinen Essi 2.00.25 +1.23.40

32. Virolainen Juhani 2.00.28 +1.23.43

B-rata 4.8 km (40):

1. Ohtamaa Hannes 42.06

2. Keskitalo Laura RasTiimi 43.33 +1.27

3. Jylkkä Markku YlivKu 45.00 +2.54

4. Tölli Aapo Nivala 45.22 +3.16

5. Ahlholm Kari NiS 45.25 +3.19

6. Eveliina Lintula KärsKa 46.18 +4.12

7. Mäkelä Asko Oulainen 47.11 +5.05

8. Karstunen Hannu HaapavU 47.13 +5.07

9. Parkkinen Elisa PyPo 48.29 +6.23

10. Antti-Jussi Vahteala HaU 48.32 +6.26

11. Jussilainen Tuomas 48.54 +6.48

12. Pelkonen Veijo YlivKu 50.13 +8.07

13. Strömmer Matti YlivKu 50.56 +8.50

14. Ekdahl Pirkko NiS 50.58 +8.52

15. Pihlajamaa Riikka YlivKu 51.53 +9.47

16. Koirikivi Jorma RasTiimi 52.46 +10.40

17. Anna-Leena Vierimaa NiS 52.49 +10.43

18. Laitila Ville Reisjärvi 53.39 +11.33

19. Hannus Ilari OTaru 54.57 +12.51

20. Haikara Elsa NiS 57.47 +15.41

21. Joensuu Martti NiS 57.50 +15.44

22. Järviluoma Pilvi-Sofia NiS 57.53 +15.47

23. Erkkilä Hanna-Liisa NiS 58.17 +16.11

24. Kumpusalo Juhani NiS 58.35 +16.29

25. Martti Mäkikangas NiS 58.55 +16.49

25. Päivärinta Eero NiS 58.55 +16.49

27. Unto Virkkula NivU 1.02.50 +20.44

28. Tiitto Olli RasTiimi 1.03.53 +21.47

29. Lassila Risto RasTiimi 1.04.21 +22.15

30. Sanni Haikara NiS 1.05.03 +22.57

31. Hautalahti Saku NiS 1.05.07 +23.01

32. Mäkikangas Kaija NiS 1.05.30 +23.24

33. Rauni Karstunen YlivKu 1.07.21 +25.15

34. Jylänki Sanna HaU 1.07.39 +25.33

35. Aakko Piia HaU 1.07.40 +25.34

36. Syrjälä Anna-Kaisa Metsäntähden 1.13.15 +31.09

37. Juha ja Kaija Partanen HaU 1.23.06 +41.00

38. Uusivirta Asta NivU 1.28.49 +46.43

B-lyhyt 3.8 km (16):

1. Perkkiö Hanna YlivKu 32.18

2. Povelainen Jukka RasTiimi 35.39 +3.21

3. Eero Korhonen RasTiimi 38.28 +6.10

4. Mikkilä Mauno NiS 43.07 +10.49

5. Kneckt Anne YlivKu 43.47 +11.29

6. Kneckt Sara YlivKu 47.16 +14.58

7. Juhani Perkkiö YlivKu 49.32 +17.14

8. Jokela Vesa NiS 51.14 +18.56

9. Torvikoski Reijo RasTiimi 52.20 +20.02

10. Laukka Mirja 52.48 +20.30

11. Tiitto Eila RasTiimi 54.51 +22.33

12. Vilppola Antti 59.01 +26.43

13. Ylitalo Sari YlivKu 1.01.15 +28.57

C-Rata 2.4 km (18):

1. Åvist Eero RasTiimi 21.33

2. Uusivirta Oskari NiS 22.06 +33

3. Juhani Povelainen RasTiimi 25.09 +3.36

4. Kokkoniemi Ilmari RasTiimi 26.43 +5.10

5. Mattila Helmi RasTiimi 29.38 +8.05

6. Korhonen Leena RasTiimi 30.29 +8.56

7. Eeva ja Paavo Kokkoniemi RasTiimi 30.38 +9.05

8. Uusivirta Pekka RasTiimi 31.12 +9.39

9. Hirviniemi Esko RasTiimi 31.14 +9.41

10. Uusivirta Riitta RasTiimi 31.15 +9.42

11. Isokääntä Weeti YlivKu 31.23 +9.50

12. Ohtamaa Veeti 31.27 +9.54

13. Järvi Pekka NiS 36.49 +15.16

14. Lilja Tuula NiS 38.57 +17.24

15. Savela Kasperi YlivKu 40.47 +19.14

16. Isokääntä Timo YlivKu 59.20 +37.47

Rastireitti (21):

1. Uusivirta Olavi NiS 03.55

2. Weeti Isokääntä ja Mico Isokääntä YlivKu 06.07 +2.12

3. Kokkoniemi Pauli RasTiimi 07.04 +3.09

4. Touko Ohtamaa ja Aarno Ohtamaa 07.38 +3.43

5. Hannula Anni RasTiimi 07.40 +3.45

6. Hannula Sofia RasTiimi 07.49 +3.54

7. Kokkoniemi Paavo RasTiimi 08.37 +4.42

8. Knuuti Julia Nis 09.12 +5.17

9. Knuuti VilmamiNis 09.26 +5.31

10. Joro Kerttu PyPo 09.39 +5.44

11. Hannula Ville RasTiimi 10.23 +6.28

12. Kokkoniemi Venla RasTiimi 11.55 +8.00

13. Uusivirta Amanda NiS 12.00 +8.05

14. Salli Savela ja Viivi Hautakoski YlivKu 12.14 +8.19

15. Uusivirta Iivari NiS 12.56 +9.01

16. Åvist Tuomas RasTiimi 13.00 +9.05

17. Löytynoja Lauri YlivKu 14.03 +10.08

18. Ylitalo Anni Ylivieska 28.55 +25.00

Arvonta: Iltarastipaidan voitti Juhani Povelainen ja rastireitin mitalin Kerttu Joro.

#