lauantai 11.7.2020 | 06:35
Sää nyt
°
m/s
  ° m/s
Sääsivulle »
Urheilu

Kalajokilaakson Iltarastien tulokset 11. kesäkuuta Nivalasta

Ismo Kunelius
Ke 12.6.2019 klo 11:53

Olet lukenut 1/5 ilmaista artikkelia.

Kalajokilaakson Iltarastit suunnistettiin tiistaina Nivalan Lassinlammen maisemissa. Ensi viikolla järjestelyvuorossa on Sievin Sisu.

Nivalan tulokset:

A-rata 5.5 km (41): 1) Veli-Matti Junnikkala KaJu, 37.45, 2) Anssi Koirikivi RasTiimi, 38.39, 3) Tuomas Järviluoma NiS, 42.30, 4) Risto Uusivirta RasTiimi, 42.36, 5) Juha Jokikuona RasTiimi, 43.34, 6) Teppo Isokoski KoS, 43.51, 7) Marko Jylkkä YK, 45.09, 8) Ville Brax YlivKu, 47.34, 9) Tapani Keskitalo RasTiimi, 47.54, 10) Lauri Gummerus RasTiimi, 49.41, 11) Haikara Vesa NiS, 50.15, 12) Harri Jokela NiS, 50.58, 13) Arttu Immonen YlivKu, 51.47, 14) Hannu Tiainen NiS, 51.52, 15) Raimo Jussila HaapavU, 52.22, 16) Jarkko Hautakoski YK, 52.31, 17) Yrjö Uusivirta NU, 53.54, 18) Anne Haikara NiS, 55.04, 19) Anna-Kaisa Järviluoma NiS, 56.28, 20) Johanna Tiitto RasTiimi, 56.54, 21) Päivi Lassila RasTiimi, 57.45, 22) Sanna Vaahtera YlivKu, 1.00.14, 23) Junttila Tuomo RasTiimi, 1.00.58, 24) Reima Piispanen HaapavU, 1.05.00, 25) Pirjo Knuuti NiS, 1.05.05, 26) Matti Uusivirta NiS, 1.05.36, 27) Katariina Tiitto RasTiimi, 1.07.15, 28) Tapio Penttilä KaJu, 1.09.04, 29) Marjo Hannula RasTiimi, 1.09.46, 30) Matti Immonen YK, 1.14.31, 31) Heikki Uusivirta NiS, 1.14.52, 32) Ruuttula Juho SiSu, 1.16.06, 33) Inkeroinen Ilpo NIVALA, 1.21.33, 34) Uusivirta Johanna NiS, 1.22.24, 35) Vahteala Antti-Jussi HaapavU, 1.34.08, 36) Timo Meriläinen NiS, 1.36.27.

B-rata 4.3 km (50): 1) Paaso Hannu SievSi, 39.11, 2) Markku Jylkkä YK, 42.00, 3) Tuuli Järviluoma NiS, 43.30, 4) Hautala Heikki NiS, 44.44, 5) Kari Ahlholm NiS, 45.32, 6) Markku Vesisenaho SievSi, 51.57, 7) Samuli Vähäsöyrinki NiS, 53.05, 8) Asko Mäkelä Oulainen, 53.21, 9) Jouni Harju YlivKu, 53.59, 10) Aino-Maria Linna HaU, 54.12, 11) Haarala Jarmo YK, 54.54, 12) Jarkko Sipilä YlivKu, 55.22, 13) Unto Virkkula NivU, 55.23, 14) Oja Jorma NiS, 56.05, 15) Vierimaa Anna-Leena NiS, 56.17, 16) Liinu Tiainen Nis, 57.11, 17) Sirkku Kurikkala KaJu, 57.52, 18) Martti Mäkikangas NiS, 58.35, 19) Kumpusalo Juhani NiS, 59.53, 19) Martti Joensuu NiS, 59.53, 21) Pilvi-Sofia Järviluoma NiS, 1.01.41, 22) Joni Häkkilä KaJu, 1.01.50, 23) Jukka Autio 1.01.54, 24) Lassila Risto RasTiimi, 1.03.06, 25) Martti Kukkola OuHu, 1.04.33, 26) Mari Koirikivi 1.04.34, 27) Rauno Huhmarniemi PyPo, 1.05.20, 28) Eija Piispanen HaapavU, 1.06.00, 29) Olli Tiitto RasTiimi, 1.06.02, 30) Laura Keskitalo RasTiimi, 1.09.00, 31) Kaisa Yliniemi NiS, 1.10.01, 32) Kaija Mäkikangas NiS, 1.11.20, 33) Ravaska Tuula HaapavU, 1.13.32, 34) Kestilä Karoliina RasKi, 1.13.46, 35) Anna-Maija Kontio 1.15.30, 36) Piia Aakko HaU, 1.18.42, 37) Arto Huhtanen YK, 1.19.36, 38) Sanna Jylänki HaU, 1.21.33, 39) Jukka Päivärinta Rannan Vire, 1.23.52, 40) Tiina Niskanen 1.23.53, 41) Jukka Hänninen HaU, 1.28.34, 42) Kaija Partanen HaU, 1.30.03, 43) Juha Partanen HaU, 1.30.32, 44) Annikka Ekdahl NiS, 1.32.16, 45) Eija Parviainen Valkealan Kajo, 1.52.09.

B-lyhyt 3.2 km (23): 1) Törmikoski Tiina SiSe, 36.51, 2) Eero Korhonen RasTiimi, 41.06, 3) Mikkilä Mauno NiS, 45.16, 4) Anssi Hietaharju OTaru, 46.20, 5) Riikka Pihlajamaa YlivKu, 48.49, 6) Vesa Jokela NiS, 49.38, 7) Kumara Pentti SievSi, 51.45, 8) Timo Sipilä OTaru, 52.55, 9) Tiitto Eila RasTiimi, 53.36, 10) Anu Alasaari NiS, 54.01, 11) Maritta Penttilä KaJu, 54.05, 12) Risto Heiskanen Espoon Suunta, 55.24, 13) Juha Uusivirta RasTiimi, 55.25, 14) Jami Sipilä YK, 57.54, 15) Tuija Sipilä YlivKu, 59.14, 16) Kallio Veikko OuHu, 1.03.35, 17) Ari Kivimaa Alavieska, 1.08.54, 18) Veikko Syväluoma NU, 1.09.25, 19) Sanna Häkkilä NiS, 1.10.30, 20) Esko Hirviniemi RasTiimi, 1.16.00, 21) Sari Ylitalo YK, 1.17.58.

C-rata 1.7 km (17): 1) Vilma ja J. Pihlajamaa YlivKu, 26.28, 2) Eeva Kokkoniemi RasTiimi, 36.44, 3) Ilmari Kokkoniemi RasTiimi, 38.05, 4) Immonen Perttu YK, 42.48, 5) Pekka Järvi NiS, 43.06, 6) Atte Niemi YK, 49.32, 7) Atte Huhtanen YK, 49.34, 8) Sirkka Virkkula NiS, 49.59, 9) Ritva Mikkilä NiS, 50.23, 10) Timo Isokääntä YK, 55.58, 11) Essi Kneckt YK, 56.01, 12) Martta Kukkola OuHu, 59.06, 13) Tuomas Yliniitty OTaru, 1.03.22, 14) Pekka Uusivirta RasTiimi, 1.08.13, 15) Riitta Uusivirta RasTiimi, 1.08.43.

Rastireitti 1.6 km (21): 1) Tino Sipilä YK, 10.13, 2) Martta Kukkola OuHu, 14.59, 3) Ohto Järviluoma ja Niilo Haikara NiS, 16.03, 4) Vilma Jokela NiS, 16.52, 5) Iiris Jokela NiS, 17.10, 6) Anssi Kivimaa Alavieska, 17.13, 7) Matti Eskola Nivala, 17.52, 8) Tuomas Eskola Nivala, 18.47, 8) Atte Huhtanen YK, 18.47, 10) Anni Hannula RasTiimi, 19.55, 11) Julia Knuuti NiS, 19.56, 12) Sofia Hannula RasTiimi, 20.57, 13) Viljami Knuuti NiS, 21.07, 14) Olga Kallio Ylivieskan Latu, 21.12, 15) Anni Ylitalo Ylivieska, 26.36, 16) Pauli Kokkoniemi RasTiimi, 27.13, 17) Paavo Kokkoniemi RasTiimi, 27.28, 18) Valtteri Määttälä 31.32, 19) Viola Määttälä 31.51.

Arvonta: Iltarastipaidan voitti Arto Huhtanen YK ja rastireitin mitalin Pauli Kokkoniemi RasTiimi.

#